Carpe diem

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna "Carpe Diem" w Szczecinie

Terapia biofeedback

Terapia biofeedback – terapia EEG- BIOFEEDBACK (neuroterapia) to rodzaj terapii, dzięki której Pacjent uczy się w sposób świadomy zmieniać wzorzec wytwarzanych fal mózgowych tak, aby pracował wydajniej i szybciej. Sygnał EEG z 1 lub 2 punktów na głowie jest przetwarzany na zrozumiały dla Pacjenta obraz, grę video i jest odzwierciedleniem potencjału elektrycznego mózgu Pacjenta. Dzięki temu sprzężeniu zwrotnemu Pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy nie. Pozwala to na modyfikowanie pracy mózgu tak, by była jak najbardziej efektywna. Dla rozpoczęcia terapii konieczne jest wykonanie badania EEG głowy.

Na co pomaga biofeedback?

Terapia biofeedback jest wykorzystywana m.in. w psychologii, medycynie, sporcie. Bywa dobrym uzupełnieniem farmakoterapii, a czasem nawet ją zastępuje. Biofeedback jest metodą całkowicie bezpieczną, nieposiadającą żadnych skutków ubocznych dla Pacjentów. Wyniki terapii zależą tu w dużej mierze od dobrej woli i motywacji danej osoby.

Neuroterapia, czyli biofeedback EEG może stanowić ważną część terapii dzieci z ADHD, z zaburzeniami procesu uczenia się oraz np. po przebytych urazach czaszki. Pomaga również w leczeniu padaczki, poprawia zapamiętywanie, kreatywność i koncentrację, redukuje stres, stanowi również część terapii nerwicy natręctw.

Szukasz dobrych specjalistów?

Zapraszamy do naszej poradni!
Skontaktuj się z nami:

ul. Pocztowa 35/1, Szczecin

tel: +48 608 669 003

carpediem.wszczecinie@gmail.com